Rate this post

Państwo białoruskie postanowiło w okresie letnim ograniczyć transport samochodowy. Ograniczenie będzie obowiązywało transport samochodowy realizowany za sprawą pojazdów o wadze powyżej 6 ton. Co istotne będzie zależało od warunków atmosferycznych. Jeśli temperatura przekroczy próg 25 stopni Celsjusza, to pojazdy ciężarowe nie lżejsze niż 6 ton, w godzinach 11-21, nie będą miały wstępu na białoruskie drogi.

Ograniczenie zostanie zniesione 31 sierpnia. Transport ciężarowy może więc dosłownie odczuć skutki lata. Białoruskie władze nie chcą jednak narażać krajowych dróg na niebezpieczeństwo zniszczeń, którym sprzyja wysoka temperatura powietrza.

Okazuje się mimo wszystko, że niecały transport ciężarowy ucierpi. Niektóre sektory przewozowe zostaną wyłączone z ograniczenia. Będą to: przewóz osób, zwierząt i kwiatów, a także materiałów niebezpiecznych, pomocy humanitarnej, mieszanek asfaltowo-betonowych oraz betonowych, ładunków, które szybko się psują, potrzebnych do likwidacji nadzwyczajnych szkód i wreszcie: ziarna siewnego.