Rate this post

zezwolenia10 stycznia 2014 roku Biuro ds. Transportu Międzynarodowego poinformowało o dodatkowych limitach na zezwolenia zagraniczne na miesiąc luty tego roku. Przedsiębiorcy prowadzący firmy transportowe powinni pospieszyć się ze składaniem wniosku o przyznanie zezwoleń transportowych.

Zgodnie bowiem z Regulaminem podziału i wydawania zezwoleń zagranicznych w roku 2014, wnioski te będą przyjmowane do 20-tego dnia każdego miesiąca, a decydująca jest przy tym data wpływu wniosku do biura. Lista wszystkich złożonych wniosków aktualizowana jest na bieżąco na stronie internetowej Biura ds. Transportu Międzynarodowego. W tym samym miejscu publikowana jest lista przyznanych limitów dodatkowych.

Jeśli przedsiębiorca przekroczy termin 20-stego dnia miesiąca przy składania wniosku o zezwolenie transportowe, wniosek ten zostanie rozpatrzony w terminie późniejszym, w kolejnym miesiącu.

Na miesiąc luty przewidziano dodatkowe zezwolenia:

  • Ogólne: Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Tadżykistan, Uzbekistan,
  • Kraje trzecie – Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Finlandia, Kirgistan, Litwa, Macedonia, Norwegia, Rosja, Rumunia, Serbia, Tadżykistan,
  • Kraje trzecie Euro 0 – Szwecja,
  • Kraje trzecie Euro 3+S – Węgry.