Rate this post

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej, działające na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, już po raz czternasty organizuje unikalną konferencję o nazwie Forum Młodej Logistyki. Wydarzeniu towarzyszyć będą także największe Targi Pracy Transportu i Logistyki. Będzie to doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między specjalistami i studentami, znalezienia przyszłego pracodawcy oraz promocji firm.

logo-FML

Projekt z tradycjami

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej tworzą młodzi, ambitni ludzie, którzy postrzegają logistykę jako rozległą dziedzinę, obecną we wszystkich działaniach człowieka – ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojętej problematyki transportu. W swojej obecnej formie Koło działa od połowy 2001 roku. SKLS zorganizowało Forum Młodej Logistyk po raz pierwszy w kwietniu 2002 roku w ramach Międzynarodowych Targów Logistyki Transportu i Spedycji w Warszawie. Było to jedyne tego typu spotkanie studentów kształcących się na wielu polskich uczelniach. Dzisiaj jest to już cykliczny projekt, który otwiera się w pełni na branżę TSL.

 

Platforma wymiany doświadczeń

Forum Młodej Logistyki to najstarsza i największa konferencja tego typu. Co roku gromadzi ona studentów i absolwentów z całej Polski oraz przedstawicieli branży TSL (czołowe firmy z kraju i zza granicy). Wydarzenie umożliwia skonfrontowanie zdobytej na uczelni wiedzy z wymaganiami rynku, wymianę cennych doświadczeń oraz nawiązanie bezpośredniej współpracy z ekspertami z branży. Jest to szczególnie ważne dla młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z transportem, czy logistyką. FML to przede wszystkim wystąpienia kół naukowych z całej Polski, warsztaty i liczne prezentacje na najwyższym poziomie merytorycznym. W tym roku studenci stawiają także na zmiany, którymi chcą zaskoczyć gości.

Podczas dwóch dni konferencji organizatorzy zapowiadają również atrakcyjne konkursy. Studenci będą mogli powalczyć min.o tytuł Najlepszego Studenta Logistyki. Ich wiedza i umiejętności zostaną ocenione przez Kapitułę Ekspertów, która będzie składać się z wybitnych postaci branży TSL.

Patronat medialny nad platformą sprawuje min. ZMPD, Polska Truck&Biznes, Portallogistyczny.com, Top Logistyk, Pracujwlogistyce.pl, etransport.pl, Logistyka a Jakość, Transport Menager, Spedycje.pl, Euro Logistics, Log24.pl i wiele innych.

 

Okazja dla studentów i pracodawców

Platformie FML towarzyszyć będą także największe Targi Pracy Transportu i Logistyki, które dadzą studentom możliwość zdobycia praktyk i staży, a może nawet rozpoczęcia kariery zawodowej w firmach uczestniczących w konferencji. Podczas targów studenci i absolwenci kierunków logistycznych i transportowych będą mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w poszczególnych firmach, czego pracodawcy oczekują od swoich potencjalnych pracowników i jakie umiejętności cenią. Organizatorzy zapewniają, że zaoferują najlepsze oferty od firm, które zagoszczą na targach.

Targi Pracy to też świetna okazja dla przedsiębiorców, poszukujących ambitnych i kreatywnych ludzi do swoich firm oraz znakomita sposobność na promocję i zaprezentowanie swojej oferty szerokiemu gronu. Targi Pracy Transportu i Logistyki z roku na rok przyciągają coraz więcej wystawców z szeroko pojmowanej branży transportowej.

 

Podsumowując

FML to wydarzenie z tradycjami, które łączy społeczność studentów ze światem biznesu. Każda kolejna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowo Targi Pracy i ich wysoki poziom sprawia, że odwiedza je coraz więcej osób, co świadczy o ogromnym sukcesie i powodzeniu tego przedsięwzięcia. Zdobyte kontakty pozwalają na rozwinięcie współpracy w przyszłości. To korzyść zarówno dla adeptów logistyki, jak i firm oraz instytucji, działających w tym sektorze. Naprawdę warto wziąć udział w tym „niezwyczajnym” wydarzeniu.

14 Forum Młodej Logistyki oraz Targi Pracy Transportu i Logistyki odbędą się 5 i 6 marca 2015 roku w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Informacja za www.pw.edu.pl, www.facebook.com/pwskls