Rate this post

Od października 2012 roku aż do chwili obecnej na polskich stacjach benzynowych zauważalne były stopniowe obniżki cen paliw. Benzynę PB95 do niedawna można było kupić w cenie za litr po 5,30 zł. Ostatni raz z takimi cenami mieliśmy do czynienia w grudniu 2011 roku. Później nastąpiła w Polsce wysoka fala podwyżek cenowych.
Eksperci z e-petrol mówią, że już wkrótce rozpoczną się podwyżki cen paliw na naszych rodzimych stacjach benzynowych. Spowodowane jest to drożejącą na światowych giełdach ceną ropy naftowej. Dziś jeszcze diesel w cennikach polskich rafinerii jest tańszy od benzyny, co zauważalne jest również na stacjach benzynowych na terenie całego kraju. Nieprędko powinniśmy oczekiwać zmiany tego układu sił.
Od końca stycznia systematycznie drożeje ropa naftowa i paliwa gotowe na rynkach europejskich. Stąd też przełożyło się to na wzrost cen benzyny. W hurcie benzyna bezołowiowa PB 95 kosztuje 4391,70 zł za metr sześcienny, czyli o 66,40 zł więcej niż jeszcze przed tygodniem. Minimalnie spadła w tym czasie cena oleju napędowego. Diesel od początku roku podrożał o nieco ponad 110 zł na metrze sześciennym.
W kolejnych tygodniach ceny benzyny i diesla na stacjach benzynowych będą wzrastały. Eksperci mówią jednak, że nie będzie drastycznych podwyżek cenowych.