Rate this post

Tegoroczne konferencje pod hasłem „Praktyczne aspekty zarządzania transportem”, organizowane przez redakcję czasopisma Transport Menager, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli firm transportowych, przewoźników, spedytorów oraz menedżerów transportu drogowego. Podczas pięciu spotkań poruszone zostały najważniejsze tematy branżowe, omówiono aktualne problemy oraz padły odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Ostatnie w tym roku spotkanie odbyło się w Gdańsku i przyciągnęło liczne grono słuchaczy. Jakie korzyści mogli odnieść uczestnicy wszystkich meetingów?

tsl (2)

 

Aktualne problemy branży i praktyczne aspekty zarządzania transportem

Transport Menager Meeting to ogólnopolska konferencja, organizowana w różnych punktach kraju. Ostatnia edycja z tego cyklu odbyła się 09.12.2014r. w hotelu Novotel Marina Gdańsk. Podczas spotkania licznie przybyli goście mieli okazję wysłuchać wielu znakomitych prelegentów (w tym niezależnych ekspertów i prawników), porozmawiać w kuluarach o obecnej sytuacji na rynku TSL oraz nawiązać bezpośrednie kontakty z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście zagadnienia związane z ryczałtami za nocleg w kabinie (przedstawiono działania Rządu RP i przedstawicieli przewoźników drogowych) oraz sposoby na roszczenia kierowców związane z godzinami nadliczbowymi i należnościami z tytułu podróży służbowych. Uwagę zwróciły też: wpływ Dyrektywy Siarkowej na przewozy kontenerowe i promowe, zasady zatrudniania kierowców z zagranicy, zasady egzekwowania i karania za odbieranie tygodniowego odpoczynku w kabinie ciężarówki na terenie Belgii i Francji, nowe zasady karania w systemie Viatoll, czy kabotaż w Niemczech po nowemu (zmiany od 1 stycznia 2015 r.).

Wśród poruszanych tematów i nie mniej atrakcyjnych dla słuchaczy były także: sposoby optymalizacji przewozów samochodowych z wykorzystaniem przeprawy promowej, możliwości sprawienia by firma była atrakcyjnym partnerem biznesowym, integracja kart paliwowych z systemem telematycznym, zabezpieczenie się przed ryzykiem nieotrzymania zapłaty, rozwiązania na bezproblemową współpracę z firmami spedycyjnymi, obszary optymalizacji kosztów w firmie transportowej, dobre relacje z klientem, finansowa gwarancja i możliwości rozwoju przedsiębiorstw, koszty straconego czasu w firmie transportowej, zagrożenia w transporcie na Wyspy Brytyjskie, rozliczanie czasu wypoczynku kierowcy w trakcie przeprawy promowej oraz rola spedytora w łańcuchu dostaw.

Na zakończenie konferencji wśród słuchaczy rozlosowano nagrody ufundowane przez licznych partnerów konferencji.

 

Podsumowując

Transport Menager Meeting to seria znanych i cenionych konferencji transportowych. W mijającym roku uczestnicy łańcucha dostaw mieli okazję uczestniczyć w dedykowanych dla nich spotkaniach branżowych w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Każde z nich gromadziło średnio 300 menedżerów z sektora transportu, spedycji i logistyki. (niektóre nawet pół tysiąca). Kolejna edycja odbędzie się 11 marca w Katowicach. Już teraz warto pomyśleć o wzięciu w niej udziału. Warto podkreślić, że wszystkie spotkania z tego cyklu są bezpłatne.