Rate this post

Gdzie jest najniższy podatek na prowadzenie firmy transportowej?

podatek

Prowadzenie działalności związanej ze świadczeniem usług transportowych wiąże się z licznymi kosztami. Do nich niewątpliwie należy podatek od transportu. Stawka tej opłaty ustalana jest indywidualnie przez władze gmin. Przy większym taborze pojazdów ciężarowych warto zwrócić uwagę na jakim poziomie kształtuje się podatek poszczególnych regionach Polski.

Protransportową politykę gospodarczą prowadzi gmina Suchy Las. To właśnie pod Poznaniem odnotowano najniższe stawki podatku od środków transportu. Samorząd Suchego Lasu dostrzegł potencjał branży TSL. Dzięki stworzeniu korzystnych warunków przyciąga do siebie zarówno firmy leasingowe jak i samych przedsiębiorców transportowych. Efekt jest taki, że od momentu obniżenia podatków wpływy do gminy wzrosły dwudziestokrotnie. I tak jak inne samorządowy odnotowują jednoprocentowy zysk z podatku transportowego, tak w Suchym Lesie kształtuje się on na poziomie 10%.

Ponadto gmina zapewnia, że w Suchym Lesie podatek od środków transportowych będzie się kształtować zgodnie z najniższymi obowiązującymi stawkami aż do odwołania. Władze zapewniają również, że będą stosować ulgi inwestycyjne do 2025 roku polegające na zwolnieniu z podatku od nieruchomości z tytułu utworzenia lub rozbudowy przedsiębiorstwa.

W gminie powstało także Biuro LARGE Office, gdzie można, minimalizując koszty prowadzenia działalności, zarejestrować siedzibę firmy i tym samym otworzyć działalność w Suchym Lesie. Koszt wynajęcia adresu to 1zł przez pierwsze 12 miesięcy.

Mieszkasz blisko Poznania i szukasz sposobów zminimalizowania kosztów? Może warto przyjrzeć się probiznesowym działaniom Suchego Lasu.