Rate this post

Organizatorzy zapraszają na międzynarodowe targi TransPoland Translogistica

  1. Idea Targów
  2. Profil wystawców i odwiedzających
  3. Tematyka spotkań
  4. Networking Logistyczny
  5. Podsumowanie

Organizatorzy zapraszają na międzynarodowe targi TransPoland Translogistica

W Warszawie po raz piąty odbędą się największe w tej części Europy Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki. W wydarzeniu wezmą udział profesjonaliści działający w głównych sektorach transportu, przedstawiciele firm korzystających z usług transportowych i logistycznych, producenci i dostawcy usług około-transportowych, inwestorzy oraz przedstawiciele administracji państwowej.

Podczas wystawy zaprezentowana zostanie cała gama produktów i usług, a odwiedzający będą mogli wziąć także udział w specjalistycznych konferencjach, forach dyskusyjnych oraz aranżowanych spotkaniach biznesowych. Dzięki temu uczestnicy targów będą mogli nawiązać nowe relacje biznesowe, a także dowiedzieć się o bieżącej sytuacji i nowościach w branży.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z okazji i pojawić się na targach?

  1. Idea Targów

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica odbędą się w dniach 8 – 10 listopada 2017 r. w warszawskim EXPO XXI. W spotkaniu udział wezmą czołowe firmy z branży transport-spedycja-logistyka, a także przedsiębiorstwa produkcyjne, dystrybucyjne i handlowe, które korzystają lub poszukują rozwiązań z sektora TSL. Swoje przybycie potwierdziło już 190 wystawców z 22 państw. Można spodziewać się także kilku tysięcy odwiedzających.

TransPoland Translogistica odbyły się po raz pierwszy w 2013 r. i od tamtej pory są bez wątpienia największym wydarzeniem branżowym w Europie Środkowo-Wschodniej (z roku na rok targi mają coraz większy zasięg). Od początku celem organizatorów  jest połączenie uczestników rynku transportowego oraz przedstawicieli nauki i administracji z kraju i ze świata. Targi odbywają się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz czołowych czasopism branżowych.

  1. Profil wystawców i odwiedzających

Targi rokrocznie licznie odwiedzają przewoźnicy (z różnych gałęzi transportu), spedytorzy, logistycy, menedżerowie, dyrektorzy, przedstawiciele przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych, eksporterzy, importerzy, dostawcy usług około-transportowych, firmy z branży e-commerce, producenci taboru transportowego, systemów transportu wewnętrznego i wyposażenia magazynów, wytwórcy części i podzespołów, producenci rozwiązań telematycznych, usługobiorcy branżowi, inwestorzy, a także prawnicy, ubezpieczyciele i przedstawiciele sektora publicznego.

Podczas targów można zarówno zdobyć nowe kontakty, pozyskać potencjalnych klientów oraz odświeżyć relacje ze „starymi” partnerami biznesowymi.

  1. Tematyka spotkań

Jak co roku podczas różnych debat i forów dyskusyjnych towarzyszących wystawie, będzie można posłuchać i porozmawiać o transporcie drogowym, kolejowym, morskim, lotniczym, intermodalu (kontenery i cargo), spedycji, logistyce, a także produkcji, dystrybucji i handlu oraz bezpieczeństwie w transporcie.

Ciekawy program zapowiada się zwłaszcza w ramach Spotkań Transportowych organizowanych przez redakcję miesięczników TSL Biznes i Truck&Van oraz debaty Transport Manager. Nie zabraknie także prelekcji i paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział eksperci z dziedziny transportu, prawa transportowego i ubezpieczeń.

W strefie dla przewoźników i właścicieli flot pojazdów będzie można skorzystać z kolei z wiedzy na temat produktów i usług oferowanych na rynku transportowym. W tym roku będzie to przegląd kart paliwowych oraz giełd ładunków.

  1. Networking Logistyczny

Oprócz tego będzie można wziąć także udział w bezpłatnych, specjalnie aranżowanych spotkaniach biznesowych – Networkingu Logistycznym. Spotkania te umożliwiają potencjalnym partnerom nawiązanie nowych relacji biznesowych. Aby umówić się na spotkanie, należy uzupełnić formularz na dedykowanej stronie internetowej, a organizator na podstawie określonych preferencji dobierze odpowiedniego partnera biznesowego do rozmów w cztery oczy.

  1. Podsumowanie

Już za kilkanaście dni profesjonaliści z branży TSL oraz osoby zawodowo z nią związane spotkają się na największych targach w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie targów będzie można przede wszystkim poznać nowe firmy, ich produkty i usługi, a także uczestniczyć w konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz aranżowanych spotkaniach biznesowych. Jak co roku w strefie eksperckiej i biznesowej przez cały czas będą dostępni przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową, a także prawnicy specjalizujący się w kwestiach transportowych oraz ubezpieczyciele. Dodatkowo będzie można porozmawiać z przedstawicielami strefy służb (policja, ITD, służba celna) na temat aktualnych przepisów w branży.

Organizatorzy TransPoland Translogistica zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu i gwarantują, że w tej edycji będzie jeszcze więcej okazji do nawiązania relacji z firmami o ściśle sprecyzowanych celach biznesowych.

Informacja za: www.trans-poland.pl, www.transport-expert.pl, www.tsl-biznes.net.pl, www.pracujwlogistyce.pl, www.transport-manager.pl