Rate this post

Zwiększa się rynek wynajmu powierzchni magazynowych. Grupą wiodącą wśród najemców są logistycy.

magazyn (2)

Rynek powierzchni magazynowych od kilku miesięcy odnotowuje wzrost zainteresowania wynajmem magazynów. Jak podają eksperci w bieżącym roku zostało wynajętych już 787 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Obserwując tendencję zwyżkową, można przypuszczać, że liczba ta sięgnie miliona już pod koniec roku.

Jeśli szukasz magazynu dla swoich ładunków, to z pewnością trudno będzie go znaleźć na Górnym Śląsku, gdyż tam cieszą się one największą popularnością. W ciągu ostatnich trzech miesiącach na Śląsku podpisano umowy na 87 tys. mkw powierzchni. Kolejne rejony Polski, gdzie właściciele magazynów mogą zacierać ręce nie narzekając na brak chętnych najemców, to okolice Warszawy, Poznania i Wrocławia. Jak pokazują dane, aż 35% firm decydujących się na wynajem powierzchni magazynowych stanowią operatorzy logistyczni, za nimi plasują się sieci handlowe i firmy z branży motoryzacyjnej.

Warto dodać, że nadal ponad 500 tysięcy mkw powierzchni magazynowych pozostaje w budowie, gdzie na gruncie developerskim dominuje Poznań i Wrocław. I chociaż powierzchnie niewynajęte stanowią nieco ponad 9% wszystkich magazynów, to jeśli szukasz miejsca dla swoich ładunków, najszybciej znajdziesz je w Warszawie Miasto i Polsce Centralnej.