Rate this post

tani przewoznikCzy stawiać na koszty, czy reputację przy wyborze przewoźnika?

Na to pytanie nie jest łatwo znaleźć odpowiedź, ponieważ wszystko zależy od tego, co mamy na myśli mówiąc: dobry. „Dobry” to więc jaki? Najprościej – to taki, który bezpiecznie i na czas dostarczy nasz ładunek we wskazane przez nas miejsce.

Nie ma jednak co się oszukiwać. Dobra usługa transportowa musi kosztować. Nikt przecież nie będzie prowadził firmy dla samej frajdy. Przewoźnicy mają sporo wydatków: pensje dla pracowników, paliwo, opłaty drogowe, ubezpieczenia, giełdy transportowe itd. Jeśli ktoś proponuje Ci, że wykona dla Ciebie usługę o 20% taniej niż wszyscy inni – coś kręci. Powinieneś być wtedy bardzo ostrożny.

Ze względów bezpieczeństwa warto się przyjrzeć nowym rozwiązaniom. Jednym z nich jest interaktywna mapa TC eMap® stworzona przez dostawcę usług IT dla branży TSL, firmę TimoCom. Jest to jedyne na rynku narzędzie umożliwiające monitorowanie w jednym miejscu pozycji pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne. Program, który połączony jest z giełdą transportową pozwala przewoźnikom łatwo wyznaczyć trasę przejazdu. Co najważniejsze jednak, pozwala im udostępnić nadawcy widok na aktualna pozycję ciężarówki z jego ładunkiem. Dzięki temu przewoźnicy pokazują, że są godnym zaufania partnerem.

TC eMap® już wkrótce będzie świętować swoje pierwsze urodziny. W ciągu roku z programem zintegrowanych zostało ponad 20 000 pojazdów w całej Europie. Warto już teraz dołączyć do grona jego aktywnych użytkowników, ponieważ zyskują na tym obie strony. Nadawcy ładunków docierają dzięki niemu na bieżąco do informacji dotyczących lokalizacji pojazdu z ich towarem, a przewoźnicy uzyskują przewagę nad konkurencją.